Technik Elektryk - Szkoła Policealna

zdjęcie - kurs elektryka online

Technik elektryk - kim jest i czym się zajmuje?

Jednym z niezastąpionych zawodów jest bez wątpienia elektryk. Wszak urządzenia elektryczne towarzyszą nam każdego dnia w przeróżnej formie. Od prostego oświetlenia domu po inteligentne instalacje Smart Home, od instalacji elektrycznej w samochodzie po sprzęt AGD, od rozbudowanych sieci przesyłowych, zaopatrujących w energię cały kraj, po domowe instalacje fotowoltaiczne, których popularność ciągle rośnie. A nad projektowaniem, montażem, konserwacją urządzeń pieczę sprawują właśnie elektrycy i technicy.

Technik elektryk - zaocznie

Bogactwo urządzeń i instalacji elektrycznych sprawia, że i sam zawód technika elektryka cechuje duża różnorodność i swoboda w wyborze specjalizacji. Bazując na własnych preferencjach i uzdolnieniach można wybrać ulubione pole działalności, na nim się koncentrować albo też wiedzę wykorzystywać w szerokim zakresie na różnych polach. Dla osób pragnących kształcić się w tak elastycznym zawodzie jak technik elektryk, szkoła policealna jest na pewno bardzo dobrym wyborem.

Dzięki niej można zdobyć konieczne w tej profesji kwalifikacje, do których zalicza się między innymi montaż, obsługa i konserwacja urządzeń elektrycznych. Jednak nie tylko to – również projektowanie systemów zasilania, urządzeń, wdrażanie nowych rozwiązań, czyli nie jest to wyłącznie praca fizyczna, ale może być także umysłowa i koncepcyjna.

Popularnym – i poszukiwanym – miejscem zatrudnienia dla kończącego szkołę policealną elektryka są bez wątpienia zakłady energetyczne, elektrownie czy elektrociepłownie. Jednak możliwości są dużo szersze. Na brak pracy nie mogą narzekać elektrycy, którzy współpracują z firmami remontowymi i budowlanymi. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnego budownictwa widać ogrom zapotrzebowania na inteligentne sieci elektryczne, instalacje teletechniczne, alarmowe. W tym sektorze napotkać można bardzo dużo ciekawych wyzwań, dzięki której w pracy nie można się nudzić.

Zawód ten poszukiwany jest także w wielu firmach produkcyjnych, gdzie konieczna jest nie tylko instalacja urządzeń, ale sprawowanie nad nimi bieżącej pieczy, konserwacji, dbanie o ciągłość pracy.

Ciekawe i długoterminowe perspektywy wiązać można także z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na tak zwaną zieloną energię. Trend ten widoczny jest na całym świecie, nie tylko w Polsce, a widać go między innymi we wzrastającym popycie na instalacje fotowoltaiczne. Szkoła zaoczna dla elektryka stanowi idealne miejsce do rozwoju kompetencji i poznania nowych technologii OZE.

Kwalifikacje

Drogą do uzyskania koniecznej wiedzy są min. szkoły policealne dla dorosłych. Elektryk może tam zdobyć wiedzę teoretyczną, podawaną w bardzo przystępnej formie, bo zdalnie. Taka szkoła dla pracujących osób jest rozwiązaniem wyjątkowo przyjaznym. W zajęciach można uczestniczyć bez konieczności nieraz uciążliwych dojazdów, mając przy tym dostęp również do nagrań wykładów, by móc do nich bez problemu sięgać w razie potrzeby.

Rzecz jasna technik elektryk zaocznie nie jest w stanie przyswoić wiedzy praktycznej, koniecznej przecież do wykonywania zawodu, a także do zdania świadectwa kwalifikacji. Stąd też zajęcia praktyczne prowadzone są w systemie weekendowym, najwygodniejszym dla kształcących się. Warto przy tym zauważyć, że pobieranie nauki w Szkole Partnerskiej Viessmann pozwala na dostęp do nowoczesnych urządzeń i systemów.

Jak zostać technikiem elektrykiem?

Wśród specjalizacji, jakie oferują szkoły policealne, elektryk oraz technik elektryk na pewno cieszą się dużą popularnością. Pierwszy z nich jest związany z uzyskaniem kwalifikacji ELE.02, drugi wymaga dodatkowo kwalifikacji ELE.05 oraz wykształcenia średniego. Obie te możliwości oferowane są przez naszą szkołę zaoczną.

I to w najlepszym wydaniu, łączymy bowiem wiedzę kadry z możliwościami, jakie oferuje współpraca z firmą Viessmann. Oferujemy tym samym nie tylko możliwość zdobycia zawodu technika elektryka, ale także certyfikacji przez firmę Viessmann. Szkoła zaoczna dla elektryka to świetny wybór dla osób zapracowanych, ponieważ daje szansę na rozwój wtedy kiedy masz taką możliwość. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój rynku grzewczego i energetyki odnawialnej, w której właśnie ta firma jest jednym z liderów, otwieramy przed naszymi uczniami perspektywy ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Szkoła policealna - elektryk

Technologie zmieniają się każdego dnia, rozwija się również branża elektryczna. Perspektywy zatrudnienia rosną, a dobry fachowiec bez problemu znajdzie ciekawą pracę. Jeśli pragniesz dołączyć do tego grona i zostać elektrykiem, szkoła dla dorosłych elektryk jest odpowiednim wyborem. Wystarczy rok, by poznać teorię oraz praktykę, w wygodnym trybie zdalnym. Uczysz się w w swoim rytmie, mając dostęp do fachowej kadry, ale i nowoczesnego sprzętu. Elektryk po szkole policealnej nie narzeka na brak możliwości, problemy z zatrudnieniem czy kiepskie zarobki.

Zapisz się wstępnie

Rekrutacja trwa

To do niczego nie zobowiązuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – sob. w godz. od 9.00 do 19.00

odpowiadamy w ciągu 24 godzin