Technik Elektryk

zdjęcie - kurs elektryka online

Technik elektryk - kim jest i czym się zajmuje?

Jednym z niezastąpionych zawodów jest bez wątpienia elektryk. Wszak urządzenia elektryczne towarzyszą nam każdego dnia w przeróżnej formie. Od prostego oświetlenia domu po inteligentne instalacje Smart Home, od instalacji elektrycznej w samochodzie po sprzęt AGD, od rozbudowanych sieci przesyłowych, zaopatrujących w energię cały kraj, po domowe instalacje fotowoltaiczne, których popularność ciągle rośnie. A nad projektowaniem, montażem, konserwacją urządzeń pieczę sprawują właśnie elektrycy i technicy.

Technik elektryk - zaocznie

Bogactwo urządzeń i instalacji elektrycznych sprawia, że i sam zawód technika elektryka cechuje duża różnorodność i swoboda w wyborze specjalizacji. Bazując na własnych preferencjach i uzdolnieniach można wybrać ulubione pole działalności, na nim się koncentrować albo też wiedzę wykorzystywać w szerokim zakresie na różnych polach. Dla osób pragnących kształcić się w tak elastycznym zawodzie jak technik elektryk, kurs ELE.05 jest na pewno bardzo dobrym wyborem.


Dzięki niemu można zdobyć konieczne w tej profesji kwalifikacje, do których zalicza się między innymi montaż, obsługa i konserwacja urządzeń elektrycznych. Jednak nie tylko to – również projektowanie systemów zasilania, urządzeń, wdrażanie nowych rozwiązań, czyli nie jest to wyłącznie praca fizyczna, ale może być także umysłowa i koncepcyjna.


Popularnym – i poszukiwanym – miejscem zatrudnienia dla kończącego kierunek technika elektryka są bez wątpienia zakłady energetyczne, elektrownie czy elektrociepłownie. Jednak możliwości są dużo szersze. Na brak pracy nie mogą narzekać elektrycy, którzy współpracują z firmami remontowymi i budowlanymi. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnego budownictwa widać ogrom zapotrzebowania na inteligentne sieci elektryczne, instalacje teletechniczne, alarmowe. W tym sektorze napotkać można bardzo dużo ciekawych wyzwań, dzięki której w pracy nie można się nudzić.

Zawód ten poszukiwany jest także w wielu firmach produkcyjnych, gdzie konieczna jest nie tylko instalacja urządzeń, ale sprawowanie nad nimi bieżącej pieczy, konserwacji, dbanie o ciągłość pracy. 

Ciekawe i długoterminowe perspektywy wiązać można także z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem na tak zwaną zieloną energię. Trend ten widoczny jest na całym świecie, nie tylko w Polsce, a widać go między innymi we wzrastającym popycie na instalacje fotowoltaiczne. Szkoła zaoczna dla elektryka stanowi idealne miejsce do rozwoju kompetencji i poznania nowych technologii OZE.

Kwalifikacje

Drogą do uzyskania koniecznej wiedzy są min. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych. Elektryk może na nich zdobyć wiedzę teoretyczną, podawaną w bardzo przystępnej formie, bo zdalnie. Taka szkoła dla pracujących osób jest rozwiązaniem
wyjątkowo przyjaznym. W zajęciach można uczestniczyć zdalnie, mając przy tym dostęp również do nagrań wykładów, by móc do nich bez problemu sięgać w razie potrzeby. 

Rzecz jasna technik elektryk powinien również przyswoić wiedzę praktyczną, konieczną przecież do zdania egzaminów oraz wykonywania zawodu. Stąd też zajęcia praktyczne prowadzone są w systemie weekendowym, najwygodniejszym dla kształcących się. Warto przy tym zauważyć, że pobieranie nauki w Szkole Partnerskiej Viessmann pozwala na dostęp do nowoczesnych urządzeń i systemów.

Jak zostać technikiem elektrykiem?

Wśród specjalizacji, jakie oferują szkoły, elektryk oraz technik elektryk na pewno cieszą się dużą popularnością. Pierwszy z nich jest związany z uzyskaniem kwalifikacji ELE.02, drugi wymaga dodatkowo kwalifikacji ELE.05 oraz wykształcenia średniego. Obie
te możliwości oferowane są przez naszą szkołę zaoczną.


I to w najlepszym wydaniu, łączymy bowiem wiedzę kadry z możliwościami, jakie oferuje współpraca z firmą Viessmann. Oferujemy tym samym nie tylko możliwość zdobycia zawodu technika elektryka, ale także zapoznanie się z jej najnowszymi
technologiami. Szkoła zaoczna dla elektryka to świetny wybór dla osób zapracowanych, ponieważ daje szansę na rozwój wtedy, kiedy masz taką możliwość. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój rynku grzewczego i energetyki odnawialnej, w której właśnie ta firma jest jednym z liderów, otwieramy przed naszymi uczniami perspektywy ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Szkoła policealna - elektryk

Technologie zmieniają się każdego dnia, rozwija się również branża elektryczna. Perspektywy zatrudnienia rosną, a dobry fachowiec bez problemu znajdzie ciekawą pracę. Jeśli pragniesz dołączyć do tego grona i zostać elektrykiem, szkoła dla dorosłych elektryk jest odpowiednim wyborem. Wystarczy rok, by poznać teorię oraz praktykę, w wygodnym trybie zdalnym. Uczysz się w w swoim rytmie, mając dostęp do fachowej kadry, ale i nowoczesnego sprzętu. Elektryk po szkole policealnej nie narzeka na brak możliwości, problemy z zatrudnieniem czy kiepskie zarobki.

Zapisz się wstępnie

Startujemy we wrześniu 2024 r.

To do niczego nie zobowiązuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – pt. w godz. od 9.00 do 17.00